ÇALIŞMA KOŞULLARI

(Online Yazarlık Atölyeleri) 

1. Atölye 2 aşamadan oluşur. Toplam 16 haftada 16 oturum gerçekleştirilir. Her oturum, 10’ar dakikalık 2 molayla birlikte, 2,5 saat sürer.

2. Birinci aşama bittikten sonra katılımcı ikinci aşamada “Yaratıcı Yazarlıkta Derinlik” ya da “Oyun ve Senaryo Yazarlığı” atölyelerinden birini seçebilir. Katılımcı ikinci aşamaya devam eden dönemde ya da ilan edilen herhangi bir dönemde katılabilir. 

3. Katılımcı ikinci aşamayı tamamladıktan sonra, ikinci aşamanın diğer atölyesine de kayıt yaptırabilir.

4. Atölyede, tanıtım sayfasında ilan edilen/ilk çalışmada katılımcılarla paylaşılan konular işlenir. Eğitmen katılımcıların gelişimine göre müfredatta ve çalışma programında kısmen değişiklikler yapabilir.

5. Her katılımcı özeldir; kişinin öğrenme yapısına göre eğitim verilir.

6. Grupta en fazla 10 katılımcı olur. Çalışmalar, başlangıç tarihi ilan edilmiş bile olsa, gruba en az 6 kişinin kayıt yaptırmasıyla başlar. Yeterli sayıya ulaşılamadıysa başlamak için bir sonraki hafta beklenir. 

7. Başladıktan sonra; çalışmalar belirlenen gün ve saatlerde yapılır. Katılımcılar çalışmaya zamanında katılmalıdır.

8. Çalışmalar, olağanüstü koşullar dışında, hiçbir şekilde ertelenmez.

9. Katılımcılar tüm çalışmalara katılmalıdır. Katılımcının herhangi bir sebeple çalışmaya katılamaması durumunda telafi çalışması yapılmaz. Bu durumda, diğer katılımcılardan, işlenen konuya dair bilgi alarak ya da her çalışma sonunda gönderilen dosyaları inceleyerek bir sonraki çalışmaya hazır katılmalıdır.

10. Katılımcı atölyeye kayıt yaptırarak o aşamadaki kontenjanı tamamlar. Dolayısıyla, atölyeyi yarıda bıraksa bile, 16 saatlik aşama ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür.

11. Ödeme havale/EFT yoluyla 2 taksit ya da kredi kartına 6 taksit seçeneğiyle yapılabilir.

12. Atölye başlamadan katılımcı ücret iadesi talep ederse, havale/EFT yoluyla ödemelerde ücretin tamamı en geç 2 iş günü içinde; taksitle ödemelerde ise aynı sayıda taksitle ücret iadesi yapılır. Atölye başladıktan sonra herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

13. Çalışmaların videosu, eğitmenin çalışma notları ve katılımcıların fotoğrafları izin alınmadan kamuoyuna açık alanlarda paylaşılamaz.

14. Verilen ödevler bir sonraki çalışma için hazırlanmalı ve o çalışmada sunulmalıdır.

15. Her katılımcı ödevini/incelemesini en geç çalışmadan 1 gün önce eğitmenle ve grupla paylaşmalıdır.

16. Katılım belgesi ikinci aşama tamamlandığında verilir.

17. Katılım belgesi, yeterli devam durumunda; ücretin tamamı ödendiğinde, tüm ödevler ve bitirme projesi (taslak dosyasıyla birlikte) 16. oturuma kadar tamamlandığında katılımcıya gönderilir. Tamamlanmamış dosyalar için eğitmen, en fazla 1 hafta olmak üzere, ek süre verebilir.

18. İkinci aşamada da bu kurallar geçerlidir.

KAYIT FORMU

(Verdiğiniz bilgiler üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaz.)

Hızlı İletişim
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?