ÇALIŞMA KOŞULLARI

(Online Yaratıcı Yazarlık Semineri)

 

Süreç

1. Seminer 4 hafta sürer ve her hafta 1 oturum gerçekleştirilir. Her oturum, 10’ar dakikalık 2 molayla birlikte, 2,5 saat sürer.

2. Seminerde, tanıtım sayfasında ilan edilen/ilk oturumda katılımcılarla paylaşılan konular işlenir.

3. Eğitmen katılımcıların gelişimine göre müfredatta kısmen değişiklikler yapabilir.

4. Oturumlar, olağanüstü koşullar dışında, hiçbir şekilde ertelenmez.

5. Çalışmalar Zoom uygulaması üzerinden canlı ve etkileşimli olarak yapılır. 

6. Zoom katılım bilgileri katılımcıya en geç ilk oturumdan bir gün önce WhatsApp üzerinden gönderilir. Katılımcı bu bilgilerle, çalışmaya 5 dakika kala, uygulamaya giriş yapar. Her oturumda aynı giriş bilgileri kullanılır.

 

Kayıt ve Katılım

7. Seminerlere yazmaya ilgi duyan herkes, kayıt yaptırarak, katılabilir.

8. Katılımcı 4 haftalık seminerin tamamına ya da sadece seçtiği oturumlara kayıt yaptırabilir.

9. Oturumlar belirlenen gün ve saatlerde yapılır. Katılımcılar çalışmaya zamanında katılmalıdır.

10. Katılımcının herhangi bir sebeple çalışmaya katılamaması durumunda telafi çalışması yapılmaz. Bu durumda, katılımcı her çalışma sonrasında e-posta ile gönderilen çalışma dosyalarını inceleyebilir ve eksik konularını tamamlayabilir.

11. Katılımcının eğitim hakkı kayıt yaptırdığı seminer sürecinde geçerlidir. Bu hak başka bir zamana ertelenemez ya da başka bir seminere/atölyeye vb. aktarılamaz.

 

Ödeme

12. Ödemeler TİDA’nın ETBİS’e (Ticaret Bakanlığı) kayıtlı resmi satış sitesi Tida Store (www.tidastore.com.tr) üzerinden güvenle yapılır. Kredi kartı bilgilerini kart sahibi dışında kimse göremez. EFT/havale ile ödemelerde ise katılımcılara banka hesap bilgileri iletilir.

13. Kredi kartıyla ödemede 12 taksite kadar seçenek sunulur.

14. Ödemelerin e-faturası oturumun başladığı günden sonraki 2 iş günü içinde e-posta yoluyla kayıt formunda belirtilen e-posta adresine gönderilir.

15. Seminerin birinci oturumu başlamadan en geç 1 hafta önceye kadar katılımcı ücret iadesi talep ederse ya da birinci oturum için belirlenen tarihten 1 hafta sonraya kadar, koşullar nedeniyle seminer yapılamazsa, TİDA’ya ödenen ücretin tamamı, en geç 2 iş günü içinde katılımcıya iade edilir.

16. Seminer başladıktan sonra herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmaz. Katılımcı kayıt olduğu oturumlara katılmakla sorumludur. Katılamadığı oturumların ücret iadesi yapılmaz.

17. Seminer için ödenen ücret 1 oturum için 2,5 saatlik; 4 oturum için 10 saatlik eğitim bedelidir. Seminer tamamlandıktan sonra yapılacak her türlü editörlük, danışmanlık, eser değerlendirme vb. hizmetler ayrıca ücretlendirilir.

 

Ödev

18. Her oturum sonunda eğitmen katılımcılara o gün işlenen konuların pekişmesi için bireysel çalışmalar verebilir. Bu çalışmaları yapmak ve sunmak zorunlu değildir. Bireysel çalışmalar katılımcının sorumluluğundadır. Katılımcının seminerden iyi bir şekilde faydalanabilmesi için bireysel çalışmaları düzenli yapması ve çalışma sürecini 5 güne yayması tavsiye edilir.

 

Katılım Belgesi

19. Katılım belgesi 4 oturumun tamamına katılan katılımcılara verilir.

 

Sorumluluklar

20. Çalışmaların videosu, eğitmenin çalışma notları ve katılımcıların fotoğrafları izin alınmadan kamuoyuna açık alanlarda paylaşılamaz.

21. Katılımcının verdiği kimlik ve iletişim bilgileri üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaz.

22. Çalışma koşulları her dönem güncellenir. Katılımcı kayıt yaptırdığı dönemin çalışma koşullarından sorumludur. Kayıt sonrasında çalışma koşulları katılımcıya e-posta yoluyla gönderilir.

23. Çalışma koşulları 23 maddeden oluşur. Bu koşullar TİDA ve katılımcı arasındaki ilişkiyi belirler. Katılımcı kayıt formunu doldurarak bu çalışma koşulların tamamını okuduğunu ve içindeki tüm maddeleri kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

KAYIT FORMU

(Verdiğiniz bilgiler üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaz.)

Hızlı İletişim
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?