ONLINE YAZARLIK ATÖLYELERİ

 

Bu atölye bana ne kazandırır?

Bu atölyede doğru bilgilere ve kaynaklara ulaşırsınız. Yapacağımız uygulamalarla kendinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenirsiniz. Yazım tekniklerini öğrenir, zamanla kendi tekniğinizi geliştirirsiniz. Ayrıca edebi metinleri çözümleyerek okumayı öğrenirsiniz. Yazmayı keşfetme sürecinizde size danışmanlık yaparız.

 

Atölyede genel olarak neler yapılıyor?

Bu atölyede yazarlığa dair bilgiler verilir ve bu bilgiler yapılan yüzlerce uygulamayla pekiştirilir. Bir metni nasıl iyi bir şekilde yazacağınızı adım adım öğrenirsiniz. Atölye süresince yazdığınız her metin değerlendirilir ve onları geliştirmeniz sağlanır. Her çalışmada bir usta yazarın eseri incelenir. Böylece, yazma becerinizi iyileştirmek için, edebi metinleri çözümleyerek okumayı öğrenirsiniz.

 

Yazmak için yetenek ne kadar önemli?

Herkes yazabilir; doğru bilgiyle ve düzenli çalışarak. Yazma becerisi, dilin özelliklerini bilerek; okuyarak, araştırarak ve düzenli yazarak geliştirilebilir.

 

Online eğitimde verim düşüyor mu?

Yüz yüze yapılan tüm kuramsal çalışmalar ve uygulamalar online eğitimde de yapılmaktadır. Nisan 2020-Ağustos 2020 tarihleri arasında yaptığımız 183 online çalışma bize şunu gösterdi: online platformlarda bilgiye hızlı bir şekilde ulaşma ve sunum çeşitliliği konusunda teknolojiden yararlanmak yazarlık eğitimlerini çok daha verimli hale getirdi. Online atölyeler yüz yüze yapılan atölyelere göre daha ekonomiktir.

 

Bu eğitim ücretli mi?

Evet, ücretli. 

4 Aylık Toplam Ücret: 2000 TL

Not 1: Kredi kartına 12 taksit; EFT/havale yoluyla ödemeye 2 taksit seçeneği vardır. 

Not 2: Fiyatlara KDV dahildir.

 

Ödemeyi nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödemelerinizi TİDA’nın ETBİS’e (Ticaret Bakanlığı) kayıtlı resmi satış sitesi Tida Store (www.tidastore.com.tr) üzerinden güvenle yapabilirsiniz.

 

Atölyenin süresi nedir? Ne zaman başlıyor?

Atölye 2 aşamadan oluşur. Toplam 16 haftada, her biri 2,5 saat süren 16 oturum gerçekleştirilir. Grup çalışmaları en az 6 katılımcının kayıt yaptırmasıyla başlar.

 

Nasıl kayıt yaptırabilirim? Süreç nasıl işliyor?

Süreç şu şekilde işlemektedir:

  1. Katılımcı başvurusunu yapar.
  2. Katılımcıyla görüşme gerçekleştirilir. 
  3. Katılımcı atölye ücretini öder ve gönderilen kayıt formunu doldurur.
  4. Grupta en az 6 kişi olduğunda belirlenen gün ve saatte çalışma başlar.
 

Birebir çalışma yapabilir miyiz?

Evet. Birebir çalışma da yapılmaktadır. Birebir çalışmalarda katılımcı mülakatla kabul edilir.

 

Eğitimi kim veriyor?

Bu atölyenin eğitmenliğini Kemal Oruç (www.kemaloruc.com.tr) yapmaktadır.

 

Hangi uygulamayı kullanacağız?

Zoom uygulamasını kullanıyoruz.

 

Eğitim canlı mı yoksa video kaydı üzerinden mi yapılıyor?

Canlı ve görüntülü yapılmaktadır.

 

Görüntüm olmadan sadece sesimle katılabilir miyim?

Evet, katılabilirsiniz.

 

Bu atölyede daha önce yazmaya başladığım metinleri geliştirebilir miyim?

Birebir atölyede, daha önce yazmaya başladığınız öykü, oyun, senaryo, roman ve denemeleri geliştirmenizi sağlarız.

 

İşlenecek konu başlıklarını öğrenebilir miyim?

Konu başlıklarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz: 

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi: Birinci Aşama Müfredatı

Yaratıcı Yazarlık: İkinci Aşama Müfredatı

Oyun ve Senaryo Yazarlığı Müfredatı

 

Konular nasıl işleniyor?

Bilgi verilir, bilgiyi pekiştirmek için alıştırma yapılır, sürekli yazılır ve yazılanlar değerlendirilir. Her derste bir usta yazarın eseri çözümlenir. Atölyede anlatım, uygulama, araştırma, tartışma ve yorumlama yöntemleri kullanılır. Her katılımcı çalışma sürecinde aktiftir ve fikirleriyle süreci zenginleştirir.

 

Atölye bitince ne oluyor?

İki aşama sonunda, tüm koşulları yerine getirmiş olan katılımcılara  bu atölyeyi tamamladığını gösteren ve referans belgesi yerine geçen bir katılım belgesi verilir. Yazdığınız eserleri nasıl yayımlatacağınız üzerine bilgi verilir. Ayrıca final öyküleri yazarının izniyle www.tidayayinlari.com.tr‘de yayımlanır.

 
İkinci aşamada neler yapılıyor?
Birinci aşama bittikten sonra katılımcı ikinci aşamada “Yaratıcı Yazarlıkta Derinlik” ya da “Oyun ve Senaryo Yazarlığı” atölyelerinden birini seçebilir. İkinci aşamayı tamamlayan katılımcılar ayrıca ikinci aşamanın diğer atölyesine de katılabilir.

 

Size nasıl ulaşabilirim?

Web: www.tidasanat.com.tr

E-posta: tida@tidasanat.com.tr

Telefon: 0532 723 52 03

 

tida, tida sanat, tida yayınları,  tida store, tiyatro, oyunculuk, sinema, oyun, eğitim, yaratıcılık, online senaryo yazarlığı, kitap, internetten alışveriş, internet alışverişi, uzaktan eğitim, yazarlık, yaratıcı yazarlık, online kurs, online kurslar, yazarlık kursu, online atölye, online eğitim, online atölyeler, senaryo, oyunculuk atölyesi, online yazarlık atölyesi, senaryo atölyesi, online, online yaratıcı yazarlık, kemal oruc, tida yaratıcı yazarlık atölyesi, drama, yaratıcı drama, sanat, sanat eğitimi, dramatik yazarlık, oyun yazarlığı, öykü yazmak, öykü yazarlığı, roman, roman yazmak, öykü, roman yazarlığı, deneme, senaryo yazarlığı atölyesi, senaryo yazarlığı, senaryo yazmak, kitap yazmak

Hızlı İletişim
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?